DEN SPORTU NA VUT: Mariánským údolím se studijním oddělením FSI
16.5.2018

Pořadatel:studijní oddělení FSI

Středa 16.5.2018

Sraz:  Židenice, Stará Osada, zastávka autobusu č. 55,  v 8:20 hod.

Připravené trasy:

Varianta A (cca 7 km): Mariánským údolím po modré turistické značce na zříceninu Horákovského hradu (3 km od startu) a k Muchově Boudě a dále po levém břehu nádrží k restauraci Eldorado (oběd) a poté na autobus č. 55. Parametry trasy: délka 7,2 km, stoupání 149 m, klesání cca 144 m.

Varianta B (cca 13 km): Mariánským údolím po modré turistické značce na zříceninu Horákovského hradu (3 km od startu) a k Muchově Boudě - po žluté značce na hřbitov v Líšni (5,4 km od startu – MHD autobus č. 58) - po zelené značce 370 m (podél silnice) - odbočit doleva na neoznačenou lesní cestu k Lesnímu lomu, který se obejde zleva - rozcestí Kopaniny - po žluté značce k rozcestí Šumbera a k vysílači Hády, za kterým se po cca 200 m opustí žlutá značka a pokračuje se až k lomu (směr JV) - odbočit doleva - rozcestí U hádecké planinky (možnost odbočit doleva a dojít na MNH – Podbělová – autobus č. 78 a 82) - odbočit doprava -rozcestí Nad Džunglí - odbočit doleva a sejít na ulici Hády (napravo je Lamacentrum – minizoo a kousek dále Občerstvení na Kamenné Horce) - konečná autobusu č. 64 a 74 - následuje poslední úsek trasy přes most přes seřazovací nádraží Brno Maloměřice, ulici Slaměníkovu na Proškovo náměstí (nedaleko MHD – Obřanská – u školy – autobus č. 57 a 75). Parametry trasy: délka 13,3 km, stoupání 393 m, klesání cca 428 m.

Pro vytrvalce je tu možnost pokračovat k řece Svitavě a podél ní buď proti proudu do Obřan (případně dále do Bílovic a k pramenům Svitavy) nebo po proudu k Maloměřickému mostu (případně dále k soutoku se Svratkou, Dyjí, Moravou, Dunají …).

Ředitel soutěže:RNDr. Lepková Hana, Bc. et Bc. Vítová Pavla, DiS.

studenti, zaměstnanci a ostatní - rodinní příslušníci, externí spolupracovníci, aj.

www:

více informací: jezkova@fme.vutbr.cz

Elektronicky od 26.04.2018 do 15.05.2018
Přihlašování na akci skončilo 15.05.2018.

Fotografie: