Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015

Blíží se konec roku a opět tak nastal čas zhodnotit sportovní úspěchy studentů VUT v Brně. Centrum sportovních aktivit VUT v Brně i letos vyhlásilo anketu o nejlepšího sportovce roku. Všem 48 přihlášeným studentům děkujeme a gratulujeme k jejich sportovním výsledkům.

Do nejlepší desítky se probojovali tito studenti sportovci. Jsou mezi nimi medailisté z akademických soutěží (ČAH, AM ČR, AMS) a svazových soutěží (MČR, ME, MS). Slavnostní vyhlášení oceněných a setkání s panem rektorem VUT v Brně, prof. RNDr. Ing. Petrem Štěpánkem, CSc. se uskuteční 20.1.2016 na rektorátu VUT. 

 

1.      Jitka Pešková

fakulta: FA

sport: sportovní střelba - skeet

sportovní klub: SKP Kometa Brno

nejlepší výsledky za rok 2015:

Letní světová univerziáda Gwangju1. místo družstvo ženy a 6. místo individuální závod ženy

Mistrovství Evropy 1. místo + evropský rekord družstvo juniorky a 3. místo individuální závod juniorky

Mistrovství České republiky 2. místo individuální závod ženy

autor fotogrfaie: Petr Zvolánek

2.      Jiří Kalus

fakulta: FP

sport: triatlon

sportovní klub: Ekol triathlon team

nejlepší výsledky za rok 2015:

Akademické mistrovství České republiky 1. místo + nominace na akademické mistrovství světa 2016

Mistrovství Evropy 2. místo aquathlon

Mistrovství České republiky do 23 let 1. místo sprint triatlon a 2. místo olympijský triatlon

Mistrovství Prahy 1. místo   

autor fotografie: Ladislav Adámek

3.      Miloš Nykodým

fakulta: FAST

sport: orientační běh

sportovní klub: SK Žabovřesky Brno, Kristiansand OK (Norsko)

nejlepší výsledky za rok 2015:

České akademické hry 1. místo sprint a 2. místo klasická trať

Nejprestižnější štafetový závod na světě Jukola (Finsko) 1. místo s norským týmem

Mistrovství České republiky 3x 2. místo

Český pohár 2015 3x 1. místo a 1x 2. místo

Celorepublikový ranking 2015 1. místo

autor fotografie: Jan Polášek

4.      Marek Smejkal

fakulta: FAST

sport: minigolf

sportovní klub: MGC Olomouc

nejlepší výsledky za rok 2015:

Mistrovství světa v Lahti 3. místo soutěž K.O. jednotlivců a 3. místo družstva

Mistrovství České republiky 1. místo družstva

Pohár mistrů evropských zemí 4. místo

Celostátní žebříček 2015 2. místo

 

5.      Michal Ondráček

fakulta: FSI

sport: baseball, atletika

sportovní klub: Draci Brno

nejlepší výsledky za rok 2015:

Letní světová univerziáda Gwangju5. místo baseball

České akademické hry 2. místo baseball a 1. místo štafeta 4x100m (atletika)

Česká baseballová extraliga 2015 2. místo

 

6.      Tomáš Vystrk

fakulta: FSI

sport: atletika

sportovní klub: VSK Univerzita Brno

nejlepší výsledky za rok 2015:

Akademické mistrovství České republiky 2x 1. místo 800m (hala a venku)

Mistrovství České republiky 2. místo 800m

Mistrovství České republiky do 22 let 1. místo 800m

 

7.      Jindřich Večeřa

fakulta: FEKT

sport: atletika

sportovní klub: AK Olomouc

nejlepší výsledky za rok 2015:

České akademické hry Olomouc 1. místo 110m překážek a 1 místo štafeta 4x100m

Akademické halové mistrovství republiky 2. místo 60m překážek

Mistrovství České republiky 2. místo desetiboj

Mistrovství České republiky do 22 let 2. místo 110m překážek

 

8.      Tomáš Kaman

fakulta: FAST

sport: veslování

sportovní klub: LS Brno

nejlepší výsledky za rok 2015:

VUT x MUNI 1. místo člen osmiveslice

Mistrovství České republiky do 23 let lehká váha 2x 1. místo

Mistrovství České republiky lehká váha 2. místo

 

9.      Tamara Konopová

fakulta: FEKT

sport: veslování

sportovní klub: LS Brno

nejlepší výsledky za rok 2015:

VUT x MUNI 1. místo člen osmiveslice

Mistrovství České republiky 1. místo osma a 2. místo sprint čtyřka bez kormidelníka

Mistrovství České republiky do 23 let 2. místo veslařský trenažer a 2. místo dvojskif

 

10.    Martin Hromádka

fakulta: FEKT

sport: golf

sportovní klub: Golf Club Austerlitz

nejlepší výsledky za rok 2015:

Akademické mistrovství České republiky 1. místo jednotlivci hra na rány a 2. místo družstva hra na rány

Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů 4. místo hra na rány