Novobarokní aula brněnské techniky se stala ve čtvrtek 8. prosince 2016 svědkem vyhlášení nejlepších akademických sportovců v Brně i na VUT, vyhlášení vítězů fotosoutěže "Sport na VUT" a setkání s panem rektorem VUT v Brně, prof. RNDr. Ing. Petrem Štěpánkem, CSc.

Fotografie z vyhlášení najdete zde.

Nejlepší sportovci vzešli z ankety o nejlepšího sportovce roku, kterou Centrum sportovních aktivit VUT v Brně i letos vyhlásilo. Všem 60 přihlášeným studentům děkujeme a gratulujeme k jejich sportovním výsledkům.

Do první desítky se probojovali tito studenti sportovci. Jsou mezi nimi medailisté z akademických soutěží (ČAH, AM ČR, AMS) a svazových soutěží (MČR, ME, MS). 

 

  1.      Michaela Stránská

fakulta: FEKT

sport: běhy mimo dráhu

sportovní klub: ČTBK ISCAREX Česká Třebová

nejlepší výsledky za rok 2016:

kategorie juniorky

Mistrovství světa v běhu do vrchu 2. místo

Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, 1. místo

Závod SP v běhu do vrchu 1. místo (kategorie ženy 7. místo)

Mistrovství České republiky v běhu do vrchu 1. místo

Mistrovství České republiky v silničním běhu na 10km 1. místo

autor: Aleš stránský

 

  1.      Miloš Nykodým

fakulta: FAST

sport: orientační běh

sportovní klub: SK Žabovřesky Brno

nejlepší výsledky za rok 2016:

Akademické mistrovství světa 2. místo a 3x 4. místo

České akademické hry 1. místo sprint a 2. místo klasická trať

Mistrovství světa 6. místo štafeta, 14. místo klasická trať

Finále SP 9. místo klasická trať

Mistrovství České republiky 3x 1. místo

Český pohár 2016 2x 2. místo a 1x 3. místo, celkově 2. místo

Celorepublikový ranking 2016 1. místo

 

autor: Petr Klimpl

 

  1.       Jiří Kalus

fakulta: FP

sport: triatlon

sportovní klub: Ekol team Brno

nejlepší výsledky za rok 2016:

Akademické mistrovství České republiky 3. místo

Účast na akademickém mistrovství světa

Mistrovství Evropy 1. místo v aquathlonu

Účast na mistrovství Evropy 15. místo a mistrovství světa

Český pohár v aquathlonu 1. místo

autor: Petra Vyorálková

 

  1.      Jitka Pešková

fakulta: FA

sport: broková střelba

sportovní klub: SSKP Kometa Brno

nejlepší výsledky za rok 2016:

Akademické mistrovství světa 1. místo družstva, 5. místo individuální závod

Mistrovství České republiky 1. místo družstva, 1. místo individuální závod

autor: Petr Zvolánek

 

  1.      Marek Smejkal

fakulta: FAST

sport: minigolf

sportovní klub: MGC Olomouc

nejlepší výsledky za rok 2016:

Mistrovství Evropy 3. místo družstva

Mistrovství České republiky 3x 1. místo

Mistrovství Německa 1. místo družstva

Pohár mistrů evropských zemí 4. místo

Světový žebříček 2016 3. místo

Český žebříček 2016 3. místo

 

  1.      Štěpán – Adam Havlíček

fakulta: FSI

sport: veslování

sportovní klub: Lodní sporty Brno

nejlepší výsledky za rok 2016:

Akademické mistrovství světa 5. místo

Mezinárodní regata 2. a 3. místo

Redbull Elements Race 4. místo

 autor: Jan Kasl

 

  1.      Lukáš Maiwaelder

fakulta: FAST

sport: triatlon

sportovní klub: Ekol team Brno

nejlepší výsledky za rok 2016:

Světová série Ironman 70.3 2. místo

Účast na mistrovství světa 70.3 Ironman

Linz triathlon 3. místo

Český pohár 5. místo

Palava Race half Ironman 1. místo s Ekol týmem

autor: www.czechtriseries.cz 

 

  1.      Adam Chloupek

fakulta: FAST

sport: orientační běh, skyrunning

sportovní klub: SK Žabovřesky Brno

nejlepší výsledky za rok 2016:

Akademické mistrovství České republiky 5. a 7. místo v orientačním běhu

Mistrovství světa ve skyrunningu 2x 7. místo, 8. místo

Mistrovství České republiky 2. místo Skyrace

Skyrace v ČR 2x 1. místo, 2. místo

autor: Sportfoto

 

  1.      Nikola Příleská

fakulta: FP

sport: florbal

sportovní klub: Florbal Židenice

nejlepší výsledky za rok 2016:

Akademické mistrovství světa ve florbalu 3. místo, 90 odchytaných minut bez obdrženého gólu

 

      10.     Daniel Hájek

fakulta: FAST

sport: orientační běh

sportovní klub: SK Žabovřesky Brno

nejlepší výsledky za rok 2016:

Akademické mistrovství světa 10. místo klasická trať, 6. místo štafeta

České akademické hry 2. místo

Mistrovství České republiky 2x 1. místo štafeta, 2. místo štafeta, 3., 2x 4. a 6. místo

autor: Anna Auermuellerová

 

Mezi nejlepší akademické sportovce brněnských vysokých škol byly za VUT nominovaní orientační běžec Miloš Nykodým, střelkyně Jitka Pešková, veslař Štěpán Adam Havlíček a florbalistka Nikola Příleská, za Masarykovu univerzitu dívčí tým karatistek Dorota Balciarová, Veronika Mišková, Simona Forstová, Barbora Kočtářová a orientační běžci Jan Petržela a Jana Knapová, za Veterinární a farmaceutickou univerzitu plavkyně Veronika Milerská, za Univerzitu obrany ploutvová plavkyně Radka Svobodová a za Mendelovu univerzitu plavec Matěj Vobořil.

Tisková zpráva zde

Prezentace vyhlášení zde