V Novobarokní aule brněnské techniky se odehrálo ve středu 6. prosince 2017 vyhlášení nejlepších akademických sportovců VUT, vyhlášení vítězů fotosoutěže "Sport na VUT".

Fotogalerie z vyhlášení zde.

Nejlepší sportovci vzešli z ankety o nejlepšího sportovce roku, kterou Centrum sportovních aktivit VUT v Brně každoročně vyhlašuje. Všem 43 přihlášeným studentům děkujeme a gratulujeme k jejich sportovním výsledkům.

Do první desítky se probojovali tito studenti sportovci. Jsou mezi nimi medailisté z akademických soutěží (ČAH, AM ČR, AMS) a svazových soutěží (MČR, ME, MS). 

 

  1. místo Miloš Nykodým

fakulta: FAST

sport: orientační běh

sportovní klub: SK Žabovřesky Brno

nejlepší výsledky za rok 2017:

Mistrovství světa v Estonsku 4. místo

Mistrovství České republiky 2x 1. místo

 

  1.  místo  Štěpán – Adam Havlíček

fakulta: FSI

sport: veslování

sportovní klub: Lodní sporty Brno

nejlepší výsledky za rok 2017:

Akademické mistrovství Evropy v Srbsku 1. místo ve skifu a 2. místo ve dvojskifu

Primátorky 1. místo ve finále B osmy

Univerzitní osmy v Brně 2x 1. místo

Mistrovství České republiky do 23 let 1. místo ve skifu

Mistrovství České republiky 2. místo ve skifu

Primátorky 2. místo ve skifu

 

  1. místo Marek Smejkal

fakulta: FAST

sport: minigolf

sportovní klub: MGC Olomouc/ přestup do Německa BGS Hardenberg Pötter

nejlepší výsledky za rok 2017:

Mistrovství světa v Chorvatsku 2. místo družstva

Mistrovství České republiky 1. místo

Pohár mistrů evropských zemí 3. místo

Světový žebříček 2017 5. místo

Český žebříček 2017 2. místo

 

  1. místo Marcela Pírková

fakulta: FSI

sport: atletika

sportovní klub: AK Olymp Brno

nejlepší výsledky za rok 2017:

Akademické mistrovství České republiky 2x 1. místo na 60m a na 400m

Letní světová univerziáda 13. místo na 200m

Mistrovství Evropy do 23 let 8. místo ve štafetě a 10. místo na 200m

Mistrovství České republiky 1. místo na 100m

 

  1. místo Jan Hrstka

fakulta: FIT

sport: veslování

sportovní klub: Lodní sporty Brno

nejlepší výsledky za rok 2017:

Akademické mistrovství Evropy v Srbsku 2. místo ve dvojskifu

Akademické mistrovství České republiky 1. místo ve dvojskifu

Mistrovství oblasti Morava 2x 2. místo ve dvojskifu a osmy

 

  1. místo Dita Hořínková

fakulta: FAST

sport: biatlon, letní biatlon

sportovní klub: KB střelka Brno

nejlepší výsledky za rok 2017:

Akademické mistrovství České republiky v biatlonu 3. místo ve sprintu

Akademické mistrovství České republiky v letním biatlonu 1. místo v hromadném závodě

Mistrovství České republiky v biatlonu 2x 2. místo ve štafetě a stíhacím závodě, 3. místo ve sprintu

Mistrovství České republiky v letním biatlonu 1. místo v supersprintu, 2. místo ve sprintu

Mistrovství Německa 3. místo v hromadném závodě

Český pohár v biatlonu 2x 2. místo ve sprintu a vytrvalostním závodě

Český pohár v letním biatlonu 2x 1. místo ve stíhací štafetě a hromadném závodě

 

  1. místo Petr Horvát

fakulta: FCH

sport: lyžařský orientační běh, plavání, orientační běh, běh na lyžích

sportovní klub: SK Severka Šumperk, Plavecký klub Zábřeh, Magnus Orienteering

nejlepší výsledky za rok 2017:

České akademické hry plavání 2. místo ve štafetě

Akademické mistrovství České republiky v běhu na lyžích 3. místo na 10km volným stylem

Mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu 5. místo ve štafetě, 16. místo na klasické trati

Mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu 6. místo ve štafetě a 19. místo ve sprintu

Mistrovství České republiky v lyžařském orientačním běhu 1., 2., 3. místo

Český pohár v lyžařském orientačním běhu celkově 2. místo

Velká cena Slovenska v plavání 7x 3. místo

Letní mistrovství Polska masters do 24 let 3x 1. místo, 2x 2. místo

 

  1. místo Klára Kašparová

fakulta: FAST

sport: alpské disciplíny, skicross

sportovní klub: Ski akademie Brno

nejlepší výsledky za rok 2017:

Mistrovství České republiky juniorů ve skicrossu 1. místo

Mistrovství České republiky ve skicrossu 2. místo

Mistrovství světa juniorů ve skicrossu 14. místo

Český pohár ve skicrossu 2. místo

Mistrovství České republiky ve slalomu 4. místo

 

  1. místo Veronika Brázdová

fakulta: FAST (absolventka 2017)

sport: veslování

sportovní klub: VK Hodonín

nejlepší výsledky za rok 2017:

Akademické mistrovství České republiky 1. místo, 2x 2. místo

Akademické mistrovství České republiky na veslařských trenažerech 1., 2. místo

Primátorky 4. místo osmy

Mistrovství České republiky 2. místo

 

        10. místo Tamara Konopová

fakulta: FEKT

sport: veslování

sportovní klub: Lodní sporty Brno

nejlepší výsledky za rok 2017:

Akademické mistrovství České republiky 2x 2. místo

Akademické mistrovství České republiky na veslařských trenažerech 1. místo

Univerzitní osmy v Brně 1. místo

Primátorky 4. místo osmy

Mistrovství České republiky 1., 3. místo

 

 

Mezi nejlepší akademické sportovce brněnských vysokých škol byly za VUT nominovaní veslař Štěpán-Adam Havlíček, atletka Marcela Pírková a veslař Jan Hrstka.