Ve štukovém sále brněnské techniky se odehrálo ve čtvrtek 13. prosince 2018 vyhlášení nejlepších akademických sportovců VUT a vyhlášení vítězů fotosoutěže "Sport na VUT".

Fotogalerie z vyhlášení zde.

Nejlepší sportovci vzešli z ankety o nejlepšího sportovce roku, kterou Centrum sportovních aktivit VUT v Brně každoročně vyhlašuje. Všem 49 přihlášeným studentům děkujeme a gratulujeme k jejich sportovním výsledkům.

Do první desítky se probojovali tito studenti sportovci. Jsou mezi nimi medailisté z akademických soutěží (ČAH, AM ČR, AMS) a svazových soutěží (MČR, ME, MS). 

Miloš Nykodým
Fakulta stavební
sport: orientační běh
sportovní klub: SK Žabovřesky Brno
nejlepší výsledky za rok 2018:
• Mistrovství světa 5. místo
• Mistrovství Evropy 4. místo
• Světový pohár celkově 11. místo
• Závod Světového poháru 1. místo
• Mistrovství České republiky 3x 1. místo
• Český pohár 8x 1. místo, celkově 1. místo

 

Jana Knapová
Fakulta stavební
sport: orientační běh, atletika
sportovní klub: OK Lokomotiva Pardubice
nejlepší výsledky za rok 2018:
• České akademické hry 3. místo
• Mistrovství světa 2x 5. místo
• Mistrovství Evropy 4. místo
• Mistrovství České republiky 1. a 2. místo

Marcela Pírková
Fakulta strojního inženýrství
sport: atletika
sportovní klub: AK Olymp Brno
nejlepší výsledky za rok 2018:
• Halové mistrovství světa 7. místo
• Mistrovství České republiky 3x 1. místo a 3x 2. místo
• Akademické mistrovství České republiky 2x 1. místo
• České akademické hry 2x 1. místo

Petr Horvát
Fakulta chemická
sport: lyžařský orientační běh, běh na lyžích, orientační běh, plavání
sportovní klub: SK Severa Šumperk, Magnus Orienteering, Plavecký
klub Zábřeh
nejlepší výsledky za rok 2018:
• Akademické mistrovství České republiky 4x 1. místo
• Akademické Mistrovství světa 6., 7., 8. místo
• Mistrovství Evropy 5. místo
• Mistrovství České republiky 1. místo
• Český pohár celkově 1. místo

Klára Kašparová
Fakulta stavební
sport: alpské lyžování
sportovní klub: SKP Kometa Brno
nejlepší výsledky za rok 2018:
• Akademické mistrovství České republiky 1. a 2x 2.
místo
• Mistrovství České republiky 1. a 2. místo
• Mistrovství České republiky juniorů 1., 2x 2. a 3. místo

 

Lucie Maršánová
Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
sport: atletika, běhy do vrchu
sportovní klub: Olymp Praha
nejlepší výsledky za rok 2018:
• Akademické mistrovství České republiky 1. místo
• Mistrovství České republiky 1. a 2. místo
• Mistrovství Evropy 2. a 5. místo
• Finále Světového poháru 2x 6. místo
• Světový pohár celkově 8. místo

Marek Minář
Fakulta strojního inženýrství
sport: orientační běh
sportovní klub: Magnus Orienteering
nejlepší výsledky za rok 2018:
• Akademické mistrovství České republiky 3. místo
• Akademické Mistrovství světa 5. místo, 12. místo
• Mistrovství České republiky 2., 2x 4. místo
• Český pohár orientačním běhu celkově 5. místo
• Mistrovství světa 25. místo

 

Dita Hořínková
Fakulta stavební
sport: biatlon, letní biatlon, běh na lyžích
sportovní klub: Klub biatlonu Střelka p.s.
nejlepší výsledky za rok 2018:
• Akademické Mistrovství České republiky 3x 1. místo, 3. místo
• Mistrovství České republiky 2x 1. místo, 3x 2. místo
• Závody Českého poháru 3x 1.místo, 7x 2. místo

Dominik Sádlo
Fakulta strojního inženýrství
sport: skialpinismus, atletika
sportovní klub: AKLVK AlpinePro SKI TRAB TEAM, SK Nové Město nad
Metují
nejlepší výsledky za rok 2018:
skialpinismus
• Akademické mistrovství České republiky 1. místo
• Mistrovství České republiky 2. místo
• Celkové hodnocení Českého poháru 2. místo
• Středoevropský pohár 2. a 3. místo
• Mezinárodní etapový závod Bokami 1. místo
• atletika
• Mistrovství České republiky 2x 3. místo
• Mezinárodní štafetový závod 1.místo

Petr Wachsberger
Fakulta stavební
sport: moderní šerm - šavle
sportovní klub: Sokol Brno I.
nejlepší výsledky za rok 2018:
• Mistrovství České republiky 1. místo družstva, 2. místo jednotlivci