Ve štukovém sále brněnské techniky se odehrálo ve středu 4. prosince 2019 vyhlášení nejlepších akademických sportovců VUT a vyhlášení vítězů fotosoutěže "Sport na VUT".

Fotogalerie z vyhlášení zde.

Nejlepší sportovci vzešli z ankety o nejlepšího sportovce roku, kterou Centrum sportovních aktivit VUT v Brně každoročně vyhlašuje. Všem 37 přihlášeným studentům děkujeme a gratulujeme k jejich sportovním výsledkům.

Do první desítky se probojovali tito studenti sportovci. Jsou mezi nimi medailisté z akademických soutěží (ČAH, AM ČR, AMS) a svazových soutěží (MČR, ME, MS). 

 

  1.      Petr Horvát

fakulta: FCH

sport: lyžařský orientační běh, orientační běh, plavání

sportovní klub: SK Severka Šumperk (LOB), KOS TJ Tesla Brno (OB), Plavecký klub Zábřeh (plavání)

nejlepší výsledky za rok 2019:

ME univerzit 1. místo (OB), 5. místo (OB štafety)

AM ČR 2x 1. místo (LOB sprint, LOB krátká trať), 2. místo (OB)

ZSU 8. místo, 10. místo, 11. místo (LOB)

MČR 3x 1. místo (LOB)

MČR masters 10x 1. místo, 3x 2. místo, 3. místo (plavání)

MS masters 2x 3. místo, 2x 4. místo (plavání)

ME 2x 5. místo (LOB)

 

  1.      Klára Kašparová

fakulta: FAST

sport: skicross

sportovní klub: SKP Kometa Brno

nejlepší výsledky za rok 2019:

ZSU 3. místo

MSJ 3. místo

 

  1.      Marcela Pírková

fakulta: FSI

sport: atletika

sportovní klub: USK Praha

nejlepší výsledky za rok 2019:

AM ČR 2x 1. místo (60m, 400m)

LSU 18., 19. místo (100m, 200m)

EH 2. místo (stíhací závod)

MČR 1. místo (200m, 4x100m), 2. místo (4x400m), 3. místo (100m)

MS 15. místo (4x100m)

 

  1.      Martin Kinc

fakulta: FAST

sport: radio orientační běh

sportovní klub: Sk Radiosport Bílovice nad Svitavou

nejlepší výsledky za rok 2019:

AM ČR 2x 1. místo

MČR 2. místo

SP 2x 1. místo

ME 5. místo

 

 

  1.      Karel Neuwirth

fakulta: FEKT

sport:lukostřelba

sportovní klub: LK Znojmo

nejlepší výsledky za rok 2019:

AM ČR 1. místo, 2. místo, 4. místo

LSU 9. místo, 17. místo, 33. místo

ČP 2. místo, 4. místo

MČR 5. místo

 

6. - 10. 

Štěpán – Adam Havlíček

fakulta:FSI

sport: veslování

sportovní klub: LS Brno

nejlepší výsledky za rok 2019:

AM ČR  3x 1. místo, 2. místo

AMS 1. místo finále B

Primátorky 4. místo

 

Šimon Skurka

fakulta:FSI

sport: judo

sportovní klub: Judo Železo Hranice

nejlepší výsledky za rok 2019:

ČAH 1. místo

LSU (účast)

MČR 5. místo

ČP 3. místo

 

Dominik Sádlo

fakulta: FSI

sport: skialpinismus, atletika

sportovní klub: AKLVK AlpinePro SKI TRAB TEAM, SK Nové Město nad Metují

nejlepší výsledky za rok 2019:

AM ČR 1. místo (skialpinismus), 2. místo (Bobr cup)

MČR 2. místo (skialpinismus)

ČP 2. místo (skialpinismus)

MS 30. místo (skialpinismus)

MČR 2. místo (10 km), 3. místo (10 km po silnici), 2x 4. místo (běh do vrchu, 5km)

ME 28. místo (běh do vrchu)

 

Tereza Tmejová

fakulta: FSI

sport: FCC (Firefighter combat challenge), TFA (toughest firefighter alive)

sportovní klub: SDH Chotěnov

nejlepší výsledky za rok 2019:

AM ČR 3. místo (TFA)

ME 2. místo (FCC)

 

Vojtěch Bednarský

fakulta:FEKT

sport: triatlon, běh

sportovní klub: Titan Trilife

nejlepší výsledky za rok 2019:

AM ČR 1. místo (extrémní závod štafet), 7. místo (olympijský triatlon)

MČR 1. místo (extrémní kvadriatlon), 2. místo (terénní triatlon, zimní triatlon, duatlon)