Pěší turistika

Aktuality:

Upozornění: výuka proběhne formou dvou bloků, termíny 4.4., a 26.4.2020.

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
út

Letní semestr 2020

Předmět Pěší turistika je oblíbenou nabídkou studentům pro poznávání krás okolí města Brna. Vycházky jsou plánovány ve dvou blocích – jedná se vždy o jednodenní výlet v průběhu víkendu v délce trvání cca 5-6 hodin. Akce nejsou výrazně fyzicky náročné. Výstroj - pro jednoduchou turistiku v méně náročném terénu (vhodná obuv se zpevněnou podešví, vhodné oblečení i pro případ deštivého počasí). Sraz na jednotlivé akce je situován do některé okrajové části Brna, místo dostupné MHD vždy cca v 9 hodin.

Termíny a trasy:

1. Příměstské lesy Brna: Jundrov – Hobrtenky – Holedná – Kohoutovice – Starý Lískovec (14 km).
    Předběžný termín: 4.4.2020 (sobota)
  2. Oblast jihozápadního Moravského krasu: Líšeň – Hostěnické propadání – jeskyně Pekárna – údolí Říčky – Líšeň (18 km).
    Předběžný termín: 26.4.2020 (neděle)

Bližší informace dostanou všichni přihlášení studenti mailem týden před akcí.

Uvedené termíny se mohou, v návaznosti na realizaci dalších akcí CESA, mírně změnit do konce února. Jedná se především o změnu ze soboty na neděli nebo opačně. Od 1. 3. 2020 již budou uvedené termíny platit.
Studenti, kteří budou chtít uznat zápočet, je povinnost absolvovat obě vycházky.

Doporučená výbava:

Rozchozená pevná obuv do terénu, pláštěnka či jiná ochrana proti dešti, tekutiny - minimum 1,5 litru, svačina, po trase obvykle nejsou restaurace nebo bufety.

Jízdní řády autobusů, tramvají, trolejbusů a jejich trasy najdete na adrese : www.idsjmk.cz