Psychomotorika - bloková výuka

Aktuality:

Výuka proběhne v termínech: 6.12. a 7.12. 2018 vždy 13,00 - 18,00 hod v tělocvičně F1

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
út
čt výuka proběhne v termínech 6. a 7.12. v Tv F1

SAPPV - Rekondiční centrum - učebna

Předmět je zaměřen na radost z pohybu a na odbourávání stresu pomocí pohybových aktivit. Celá výuka je vedena hrou a díky tomu se účastníci po celou dobu aktivit mohou lépe poznat, uvolnit od starostí a stresu a lépe komunikovat (i neverbálně). Bezděčné prožívání radosti z pohybu, ze hry a z tělesných cvičení včetně poznávání sebe sama, svého těla a okolí nám přináší řadu pozitivních chvil v životě. Při výuce jsou využita jednoduchá cvičení s netradičním náčiním, s netradičními přístupy a s hudebním doprovodem. Psychomotorika rozvíjí všechny stránky osobnosti a pomáhá při prožívání hlubokých prožitků pramenících z vlastních zdrojů osobnosti. Součástí výuky jsou relaxační cvičení a masáže.

Osnova:

1.Blok:
Seznámení a kontaktní činnosti
Komunikace verbální i neverbální
Individuální a skupinové činnosti
Netradiční náčiní (jogurtové kelímky, hrkačky, pivní tácky, vršky od PET lahví, padák, deky, šátky a další)
Relaxace

2.Blok:
Netradiční nářadí (chůdy, káča, vozík na kolečkách, rolovací deska s válcem, šlapátka, šlapáky, rolon)
Senzomotorická cvičení, taktilní cvičení
Relaxace

3.Blok:
Netradiční náčiní (noviny, roličkové brýle, žonglovací míčky, hadice, klubíčko apod.)
Žonglování
Napětí a uvolnění
Relaxační techniky
Psychostimulace

Literatura:
Blahutková, M., Küchelová, Z., Nadolska, A. & Sližik, M. (2017). Psychomotorika pro tebe.
Brno: CESA VUT v Brně a Aaktivity
Blahutková, M. eds. (2017). Pohybový aparát a zdraví. Brno: Paido
Blahutková,M., Jonášová, D. & Ošmera, M. (2015). Duševní zdraví a pohyb. Brno: CESA VUT v Brně a Aaktivity
Blahutková, M. (2007) Psychomotorika. Brno: Pf MU