Bojová umění - Sebeobrana a kontaktní boj

út
st Z MP

FCM - bojová umění

Vhodná praktická sebeobrana pro muže i ženy. Ve výcviku jsou využívány techniky z různých druhů bojových umění. Nedílnou součástí výcviku je zvyšování fyzické zdatnosti a psychické odolnosti.

Začátečníci - Z
Studenti se seznámí se základy sebeobrany a prakticky procvičí základní průpravné a sebeobranné techniky s cílem ochrany vlastního zdraví i zdraví ostatních v konfliktních situacích v souladu se zákony.
Obsah výcviku: průpravné techniky (postoje, pády, údery, kopy, kryty), obrana proti napadení zepředu, obrana proti napadení zezadu, obrana proti úderu a kopu.

Mírně pokročilí - MP:
Studenti si prohloubí znalostí z teorie sebeobrany, prakticky si procvičí pokročilejší techniky v sebeobraně s cílem ochrany vlastního zdraví i zdraví ostatních v konfliktních situacích v souladu se zákony.
Obsah výcviku: průpravné techniky (postoje, pády, údery, kopy, kryty), obrana proti napadení zepředu, obrana proti napadení zezadu, obrana proti úderu a kopu, kombinace náročnějších technik, obrana proti holi a noži, cvičný boj.
Kurz MP navazuje na kurz (absolvování kurzu Z není podmínkou pro zápis do kurzu MP).

Odborné vedení:
Ing. Mgr. Miloslav Pašek, e-mail: pasek@cesa.vutbr.cz

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno