Fyzioprogramy - Záda

út
st Hronová Hronová     VČA

SAPPV - Rekondiční centrum - tělocvična

Výukový program ZÁDA umožňuje studentům získat informace o způsobech kompenzace bolestí zad a kloubů způsobených vrozenou vadou, úrazem i sedavým způsobem života.

V rámci předmětu Fyzioprogram ZÁDA se studenti seznámí s problematikou bolestí zad a kloubů, které jsou způsobeny sedavým způsobem života (inaktivitou) nebo jednostranným zatížením. Fyzioprogram ZÁDA je určen i studentům po úrazech či operacích páteře a kloubů dolních i horních končetin. Třetí skupinou studentů, pro které je fyziorpogram určen, jsou vrozené vady páteře a kloubů (skolióza, hyperkyfóza, hyperlordóza, výhřezy meziobratlových plotének, spondylolostézy, m. Scheuerman, m. Bechtěrev a další), které se během cvičení kompenzují.

Praktické cvičení fyzioprogramu ZÁDA je zaměřeno na:

• uvolňovací;
  • protahovací;
  • posilovací cvičení.

Praktické cvičení navazuje na vstupní vyšetření, které každý student fyzioprogramu ZÁDA absolvuje v úvodní hodině. Studenti se při výuce seznámí s využitím pomůcek pro cvičení svalové síly (therabandy, flexibary), pro rozvoj koordinace (bossu, balanční podložky, gymbally) a pro uvolnění  (míčky, ježci, s-bally, overbally).

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno