Masáž a regenerace 2

Aktuality:

Upozornění - pouze pro absolventy předmětu Masáž a regenerace I.

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
út

Získání teoretických i praktických znalostí z oblasti různých masážních a terapeutických technik (východní i západní medicíny).  Předmět Masáž a regenerace II. navazuje na předmět Masáž a regenerace I. Umožňuje studentům rozšířit si vědomosti z oblasti masáží, regenerace a fyzioterapie. Výuka je věnována především praktickému nácviku různých technik masáží a terapie (viz. Osnova předmětu).  Každá výuková hodina (120min.) je věnována problematice jedné techniky, kde student získá znalosti z dané terapie / masáže a následně se naučí její základy v praxi (studenti pracují ve dvojicích). Další znalosti, které jsou důležité k aplikaci masáží jako je hygiena a etika jsou součástí krátkého teoretického úvodu každé hodiny (120min.).

Osnovy výuky:

1. Ošetření  měkkých tkání, opakování masážních sestav předmětu Masáž a regenerace I.  Masáž zad a krku
2. Vyšetření pohybového aparátu, správné držení těla
3. Baňkování (silikonové i skleněné baňky)
4. Kinesiotaping
5. Míčkování (pomocí pěnového míčku)
6. Breussova masáž
7. Reflexní masáž I. (pohybová soustava)
8. Reflexní masáž II. (orgánové soustavy)
9. Relaxační a koncentrační techniky (proklepávání  meridiánových drah, základy čchi kungu, dechová cvičení pro relaxaci i energii, energetický strečink)
10. Ajurvéda
11. Thajská masáž, předání absolventských diplomů