Bojová umění - Urban Combatives

út Holáň

FCM - bojová umění

Obsah předmětu:

Úvod do problematiky sebeobrany. Probereme to, jak konflikt vzniká, jak si útočníci vybírají své cíle, jak kontrolovat svůj osobní prostor, jak slovně deeskalovat konflikt a jak bojovat, pokud není možné ukončit konflikt jiným způsobem. Součástí výuky jsou právní aspekty sebeobrany, dále psychologie konfliktu a trénink mentální přípravy. Studenti se dozvědí o účincích adrenalinu a stresu na své tělo a naučí se, jak tyto stavy udržet pod kontrolou. Součástí výuky budou základy práce s obrannými prostředky (teleskopický obušek, pepřový sprej).

Součástí výuky budou video ukázky reálných situací z bezpečnostních kamer a rozbor vhodné taktiky. Semestr bude zakončen modelovými situacemi, kde si studenti vyzkoušejí nabyté poznatky v situacích velmi podobných realitě.

Výsledky učení předmětu:

Student se seznámí s tím, jak vznikají konflikty a jak se nestát objetí trestného činu. Seznámí se s metodami psychologické přípravy na boj a vyzkoušejí si modelové situace velmi blízké reálnému napadení.

Plánované vzdělávací činnosti a výukové metody:

- teorie fází konfliktu
- trénink primárních úderových zbraní
- mentální příprava na boj
- drily ve stresu
- modelové situace

Osnova výuky:

•  Jak vzniká konflikt, jak se vyhnout konfliktu, primární zbraně
  •  Plán konfliktu, vitální pyramida, contact management
  •  Sebeobrana a právo § 28 a 29 tr. zákona; Blitzkríg; mini scénáře
  •  Jak funguje stress a jak ho můžeme kontrolovat
  •  Princip cover, crash, counter
  •  Chycení za oděv, do kravaty, práce na zemi
  •  Flanking a boj proti více útočníkům
  •  Zbraně a improvizované zbraně; obrana se zbraní v ruce
  •  Modelové situace s využitím High Gearu a jejich vyhodnocení

Cíl výuky:

Naučit studenta včas rozpoznat nebezpečí a nabídnout mu možnosti jak efektivně a bezpečně řešit jednotlivé fáze konfliktu.

Odborné vedení:
Ing. Jiří Holáň, e-mail: info@combatives-brno.cz

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno