Tenis - bloková výuka

Aktuality:

Zahájení výuky:  od 7.5. do 15. 6.2018

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po výuka ve zkouškovém období
út výuka ve zkouškovém období
st výuka ve zkouškovém období
čt výuka ve zkouškovém období

SAPPV - tenisové centrum (antuka, umělá tráva, hala)

Zájemci o tenis naleznou při studiu na VUT v Brně celoročně kvalitní podmínky pro výcvik i hru i mimo semestrální výuku. Tenisové centrum ve sportovním areálu VUT v Brně Pod Palackého vrchem nabízí intenzivní výuku tenisu pod vedením zkušených trenérů. K dispozici jsou v případě špatného počasí kurty ve sportovní hale (3x umělý povrch MONDO), většina bloková výuka probíhá na venkovních kurtech v dopoledních hodinách (3x umělá tráva MONDO s osvětlením a 2x antuka).
Individuální výcvik pod vedením trenérů od května do června (doba provozu podle počasí; informace v Aktualitách na www.cesa.vutbr.cz);  výuka  v malých skupinách spočívá v rozvoji sportovních dovedností a pohybových schopností metodami sportovního tréninku.

Výsledky učení předmětu:

Získání nových a zdokonalení již dříve osvojených dovedností, znalostí a kompetencí v tenisu a realizace studenta ve zvoleném sportovním odvětví, udržení a zdokonalení tělesné i psychické kondice, relaxace, uvolnění a kompenzace jednostranného sedavého zaměstnání.

Doporučujeme vlastní tenisovou raketu, je však možné zapůjčení rakety přímo na recepci SA PPV za poplatek (údržba raket).

Doporučené volitelné složky programu:

• SPVŠ – sportovní reprezentace školy (V - informace garant sportu);
  • Jednorázové turnaje (Vánoční, Den sportu – informace v Kalendáři na www.cesa.vutbr.cz);
  • Celoročně VČA v hale i na venkovních kurtech (květen – říjen). Tenis pro zábavu a volný čas si mohou studenti zarezervovat prostřednictvím systému on-line rezervací.

Osnovy výuky:

Výuka probíhá v 6 blocích po 2,0 hodinách. V úvodní lekci jsou studenti seznámeni s BOZP, s obsahem výuky, s přípravou dvorců, s pravidly.

V dalších hodinách (2. – 6. lekce) probíhá výuka podle úrovně dovedností:

Z = (začátečníci) tenisová škola; výuka je zaměřena především na herní průpravu - nácvik základních držení rakety, forhandových  a backhandových úderů, podání, pohybu na kurtu, seznámení s pravidly; tenisová škola není primárně určena pro hru samotnou, ale pro zdokonalení techniky herních činností;

P = (pokročilí) zdokonalení základních úderů a podání, taktika hry, zdokonalení pohybu po dvorci;

V závěrečné (6 blok) hodině jsou udělovány zápočty.

Bloková výuka v letní semestru (5 - 6 lekcí v délce 2,0 hodin) je zaměřena na nácvik a rozvoj tenisových herních činností, znalost pravidel a taktiku hry. V rámci blokové výuky lze po domluvě s vyučujícím také nahradit zameškané hodiny z výuky semestrální.

Rozvrh hodin:

Pondělí:     10.00 – 12.00   2 venkovní tenisové kurty      maximálně  8 osob      Mgr. Hajnovič

Úterý:        10.00 – 12.00   2 venkovní tenisové kurty      maximálně  8 osob      Mgr. Hajnovič

Středa:      10.00 – 12.00   2 venkovní tenisové kurty      maximálně  8 osob      Mgr. Hajnovič

Čtvrtek:     10.00 – 12.00   2 venkovní tenisové kurty      maximálně  8 osob      Mgr. Hajnovič

V případě nepříznivého počasí bude výuka ve sportovní hale (nutnost čisté sportovní obuvi). Při malém počtu zájemců bude výuka zrušena.

www.tennis-arena.cz

Vyučující / Lektor: