Veslování na vodě

Info schůzka 6.2.2018 v 19:00 v kinosále ve  FIT CENTRU MACHINA

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
út

Předmět veslování na vodě je určen pro studenty, kteří rekreačně, kondičně a výkonnostně sportují a chtějí si zvýšit svoji kondici a vyzkoušet tento tradiční olympijský sport přímo na vodě. Při veslování dochází k redukci váhy, formování postavy, získání kondice a posílení oslabeného kardiovaskulárního a pohybového aparátu. Veslování ovlivňuje nejen kardiovaskulární systém, ale zapojuje do činnosti i svalstvo trupu, břicha, horních a dolních končetin. Kromě fyzických předpokladů veslování vyžaduje vysokou míru technické zručnosti.

Studenti si absolvováním předmětu osvojí správnou techniku veslování na veslařském trenažeru a jízdu na závodních veslařských lodích. Naučí se veslařskou terminologii, vyzkouší si jízdu na několika typech veslic (liší se dle počtu osob), veslování párové (2 vesla) i nepárové (1 veslo).

4x 60 min na veslařských trenažérech (rozvrhované hodiny na veslařských trenažérech se budou lišit od výuky na vodě)

- BOZP (první hodina)
- rozveslování
- dynamické protažení
- základy jízdy na trenažeru,
- postupně zařazujeme pokročilejší techniku veslování a technická cvičení
- technika jízdy v různých rychlostech
- příprava techniky jízdy na lodi
- vyveslování
- statické protažení

7x 90 min výuka na lodích na Brněnské přehradě (v případě nepříznivého počasí bude výuka probíhat na trenažerech). Výuka na vodě se bude domlouvat dle časových možností studentů na info schůzce před zahájením výuky.

- představení veslařské loděnice
- úvod do veslařské terminologie
- rozveslování na trenažérech
- příprava lodního vybavení
- hlavní část tréninkové jednotky (nácvik veslařské techniky, tréninková náplň, vyveslování)
- poklizení lodního vybavení
- protažení dynamickým strečinkem.

V PŘÍPADĚ ŠPATNÉHO POČASÍ BUDE PROBÍHAT VÝUKA NA VESLAŘSKÝCH TRENAŽERECH V AREÁLU LODĚNICE ČVK.

Místo výuky:

- 4 x 60min na veslařských trenažérech - FIT CENTRUM MACHINA – učebna veslařských trenažerů

- 7 x 90 min na vodě – Český veslařský klub Brno, Brněnská přehrada, loděnice: ulice Hrázní, k.ú. 227 Brno – Kníničky, na půl cesty mezi hrází a Sokolským koupalištěm (mapa).

Cesta možná autem, nebo pěšky od zastávky MHD, Bystrc-Přístaviště, cca 15 minut chůze

Čas výuky na veslařských trenažérech (FCM):

- Dle rozvrhovaného času v 60 min lekcích

Čas výuky na vodě (Brněnská přehrada): březen - duben

Po, Út, St, Čt: 9,00 – 12,00 nebo 12,00 -15,00 v dopoledním či odpoledním bloku (90min)

Výuka na vodě se bude domlouvat dle časových možností studentů na info schůzce před zahájením výuky - studenti se zapíší na čas a den výuky přímo na info schůzce.