Požární sport

Aktuality:

Informační schůzka 19.9. v 17,30 hod na atletickém stadionu PPV (domluva tréninků).

út 19.9. info schůzka - domluva tréninků

SAPPV - atletický stadion

Výuka v zimní i letním semestru je postavena na modelových tréninkových jednotkách, ve kterých se spojuje atletická příprava s určitými prvky a úkony z práce hasičů. Výuku tvoří kondiční atletický trénink v areálu SA PPV a několik tréninků ve speciálním zařízení v Líšni.

Výuka probíhá venku, v případě nepříznivého počasí se obsah jednotlivých hodin přizpůsobuje povětrnostním podmínkám.

SPORTOVNÍ REPREZENTACE – zájemci o sportovní reprezentaci školy v systému vysokoškolských přeborů musí kontaktovat garanta sportu a mohou se zapojit do společné přípravy v hodinách pro pokročilé (P) nebo ve speciálně zaměřených hodinách s náborem na začátku semestru (V).

Obsah předmětu:

Představuje především přípravu pro Akademické mistrovství ČR v Požárním sportu. Možnost realizace individuálního tréninkového plánu v rámci výuky.

Osnova výuky:

1. Seznámení se s BOZP, s obsahem výuky, se zápočtovými požadavky; ukázka modelové tréninkové jednotky.
  2. Vstupní testování vybraných kondičních parametrů pro Požární sport.
  3. Běžecká ABC, nácvik techniky šlapavého způsobu běhu, rozvoj maximální rychlosti, nácvik startů.
  4. Rovinky, nácvik techniky švihového způsobu běhu, intervaly.
  5. Rozvoj agility – rychlé změny směru a frekvence horních i dolních končetin.
  6. Pokročilé metody rozvoje maximální a akcelerační běžecké rychlosti (rezistenční, asistenční, kontrastní).
  7. Nácvik požárního útoku I.
  8. Nácvik požárního útoku II.
  9. Nácvik požárního útoku III.Nácvik štafety I.
  10. Nácvik štafety II.
  11. Nácvik štafety III.
  12. Výstupní testování vybraných kondičních parametrů; zápočet.

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno