Rozvrhy sportů

Horská kola

Garant:

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po
út
st
čt
so
ne

Anotace:

Výuka je určena pro cyklisty na horských kolech, v případě rozdílné výkonnosti se dělíme na menší skupinky. Jsou připraveny výukové bloky v okolí Brna a bloková výuka na trailech mimo Brno. Na výuku navazuje řada kurzů.

Výuka zimním semestru 2017 bude probíhat vzhledem k počasí, světlu a příznivější teplotě v termínech:

  • Čtvrtek: 5.10., 12.10., 19.10., 26.10. a 2.11. (náhradní termín) 2017
Sraz vždy před FCM (Machina).
Podmínkou je vlastní kolo v dobrém stavu a přilba na kolo.

KV = kondiční pohodové vyjížďky, jízda terénem v okolí Brna, v zimním semestru zaměřeno hlavně na plynulou jízdu (vzhledem k povětrnostním podmínkám), v letním semestru na hledání nejhezčích „trailů“ a cest v terénu. Jezdíme za každého počasí. Podmínkou účasti je horské kolo v dobrém stavu, přilba na kolo a pití je samozřejmostí vzhledem k délce vyjížděk. Doporučuji batoh i nějakou korunu na občerstvení po cestě. V zimním semestru je důležité mít teplé i nepromokavé věci, které je možné kdykoliv odložit a znovu nasadit.


BS = „Bike Skills“ = Základní dovednosti jízdy na horském kole (2 až 3 hodiny podle počasí, světla a chuti). Vhodné především pro cyklisty, kteří už mají nějaký základ fyzické kondice a ovládají bez problémů jízdu na silnici. Cílem výuky v zimním semestru je naučit se „ovládat kolo“ v různém terénu (posed, řazení, brzdění, technika zatáčení - ostrá zatáčka, switchback), pozice při jízdě do kopce a z kopce, pump track, jízda přes překážku, zdvih kola, plynulá jízda v terénu – „flow“, jízda potmě se světly atd. Počítejte s tím, že do terénu se dostat musíme a vždy není blízko. V každé hodině budeme přímo v terénu zkoušet, nacvičovat a procvičovat techniku jízdy, Přilba je povinná, rukavice doporučené. Horské kolo s odpruženou vidlicí, přilba a baťůžek na oblečení je nutností. V letním semestru bude výuka zaměřena především na ježdění na místních „trailech“ v okolí Brna.

Jezdci MTB i silničáři se zájmem o reprezentaci VUT na vysokoškolských přeborech, kontaktujte garanta. Také zájemci o občasné dobrovolné brigády na „trailech“, kontaktujte garanta.

  

www.horskakola.4fan.cz

www.horskakola.wz.cz

 

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno

 

Akce

Katalogové listy