Rozvrhy sportů

Horská kola

Garant:

Aktuality:

Upozornění: výuka bude zahájena 4.3.2019

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po
út
st
čt
so
ne

Anotace:

Výuka začíná 6.3.2019 a probíhá formou dvou až tříhodinových bloků.

Registrace do sportu pouze elektronicky v termínech uvedených v Časové struktuře akademického roku CESA na LS. Zapsaní studenti, kteří se zapojí do výuky později, sdělí tuto informaci vyučujícímu.

Jezdí se za každého počasí. Sraz před FCM, Kolejní2.

Výuka je určena pro cyklisty na horských kolech, v případě rozdílné výkonnosti se pokud možno dělíme na menší skupinky. Informace u garanta Daniely Chlíbkové (chlibkova@cesa.vutbr.cz).

Jízda terénem v okolí Brna, v zimním semestru zaměřeno hlavně na plynulou jízdu (vzhledem k povětrnostním podmínkám) a budování obecné vytrvalosti a kondice. Procvičujeme i základní dovednosti jízdy na horském kole. Vhodné především pro cyklisty, kteří už mají nějaký základ fyzické kondice. Podmínkou účasti je horské kolo v dobrém stavu, přilba na kolo, náhradní duše, montpáky, pumpička a pití je samozřejmostí vzhledem k délce vyjížděk. Doporučuji batoh i nějakou korunu na občerstvení po cestě. V zimním semestru je důležité mít teplé i nepromokavé věci, které je možné kdykoliv odložit a znovu nasadit. 

Osnova výuky:

Seznámení s bezpečností a podepsání souhlasu s podmínkami výuky, s náplní výuky v daném semestru, s podmínkami pro udělení zápočtu. V zimním semestru zaměřeno hlavně na plynulou jízdu (vzhledem k povětrnostním podmínkám), v letním semestru na hledání nejhezčích „trailů“ a cest v terénu. Cílem výuky je naučit se „ovládat kolo“ v různém terénu (posed, řazení, brzdění, technika zatáčení - ostrá zatáčka, switchback), pozice při jízdě do kopce a z kopce, pump track, jízda přes překážku, zdvih kola, plynulá jízda v terénu – „flow“, jízda potmě se světly atd. Jezdíme za každého počasí. Počítejte s tím, že do terénu se dostat musíme a vždy není blízko. V hodině budeme přímo v terénu zkoušet, nacvičovat a procvičovat techniku jízdy.

Cíl:

Kompenzace jednostranného sedavého zaměstnání, relaxace, zdokonalení fyzické kondice, především aerobní výkonnosti a zároveň zdokonalení se v technických dovednostech, jízdní technice. Heslem výuky je: „Kdo nepadá, nezrychluje!“

Podmínkou je vlastní kolo v dobrém technickém stavu a přilba na kolo.

SPORTOVNÍ REPREZENTACE – zájemci o sportovní reprezentaci školy v systému vysokoškolských přeborů - jezdci MTB i silničáři musí kontaktovat garanta. Také zájemci o občasné dobrovolné brigády na „trailech“, kontaktujte garanta.

 

www.horskakola.4fan.cz

www.horskakola.wz.cz

 

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno

 

Katalogové listy