Rozvrhy sportů

Horská kola

Garant:

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po
út
st
čt
so
ne

Anotace:

Výuka je určena pro cyklisty na horských kolech, v případě rozdílné výkonnosti se pokud možno dělíme na menší skupinky. Informace u garanta Daniely Chlíbkové (chlibkova@cesa.vutbr.cz).

Jízda terénem v okolí Brna, v zimním semestru zaměřeno hlavně na plynulou jízdu (vzhledem k povětrnostním podmínkám), v letním semestru na hledání nejhezčích „trailů“ a cest v terénu. Procvičujeme i základní dovednosti jízdy na horském kole. Vhodné především pro cyklisty, kteří už mají nějaký základ fyzické kondice. Cílem výuky je naučit se „ovládat kolo“ v různém terénu (posed, řazení, brzdění, technika zatáčení - ostrá zatáčka, switchback), pozice při jízdě do kopce a z kopce, pump track, jízda přes překážku, zdvih kola, plynulá jízda v terénu – „flow“, jízda potmě se světly atd. Jezdíme za každého počasí. Počítejte s tím, že do terénu se dostat musíme a vždy není blízko. V hodině budeme přímo v terénu zkoušet, nacvičovat a procvičovat techniku jízdy. Podmínkou účasti je horské kolo v dobrém stavu, přilba na kolo, náhradní duše, montpáky, pumpička a pití je samozřejmostí vzhledem k délce vyjížděk. Doporučuji batoh i nějakou korunu na občerstvení po cestě. V zimním semestru je důležité mít teplé i nepromokavé věci, které je možné kdykoliv odložit a znovu nasadit. 

V letním semestru 2018 výuka začíná oficiálně 14.3. formou dvou až tříhodinových bloků, pokračuje 21.3., 28.3., 4.4., 11.4., 18.4., 25.4. atd. Pokud bude zájem o horská kola navíc v rámci VČA, tato výuka bude probíhat některá pondělí plus čtvrtky od začátku semestru, je potřeba kontaktovat garanta (chlibkova@cesa.vutbr.cz) a přihlásit se do VSK na rok 2018 (200,-Kc celoroční poplatek za členství, který platí i na všechny kurzy na Cese) kvůli pojištění.

Osnova výuky:

Seznámení s bezpečností a podepsání souhlasu s podmínkami výuky, s náplní výuky v daném semestru, s podmínkami pro udělení zápočtu. V zimním semestru zaměřeno hlavně na plynulou jízdu (vzhledem k povětrnostním podmínkám), v letním semestru na hledání nejhezčích „trailů“ a cest v terénu. Cílem výuky je naučit se „ovládat kolo“ v různém terénu (posed, řazení, brzdění, technika zatáčení - ostrá zatáčka), pozice při jízdě do kopce a z kopce, pump track, jízda přes překážku, zdvih kola, plynulá jízda v terénu – „flow“, jízda potmě se světly atd.. Do terénu se dostat musíme a není vždy blízko, takže je výuka zaměřená i na budování fyzické kondice. Budeme přímo v terénu zkoušet, nacvičovat a procvičovat techniku jízdy.

Cíl:

Kompenzace jednostranného sedavého zaměstnání, relaxace, zdokonalení fyzické kondice, především aerobní výkonnosti a zároveň zdokonalení se v technických dovednostech, jízdní technice. Heslem výuky je: „Kdo nepadá, nezrychluje!“

 
Sraz vždy před FCM (Machina).
Podmínkou je vlastní kolo v dobrém stavu a přilba na kolo.
 
SPORTOVNÍ REPREZENTACE – zájemci o sportovní reprezentaci školy v systému vysokoškolských přeborů - jezdci MTB i silničáři kontaktujte garanta. Také zájemci o občasné dobrovolné brigády na „trailech“, kontaktujte garanta.

 

  

www.horskakola.4fan.cz

www.horskakola.wz.cz

 

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno

 

Akce

Katalogové listy