Indoorcycling (spinning)

st Z P - Hort MIX - Ondová
čt MIX - Loub P - Hort MIX - Jančíková

FCM - indoorcycling

Indoorcycling (spinning) je skupinová jízda na stacionárních kolech pod vedením kvalifikovaných lektorů a za doprovodu hudby.

Výukový program na VUT v Brně vedou přední master trenéři a lektoři s licencí. Hodiny připomínají jízdu na horském kole. Střídají se jízda v sedu s jízdou ve stoji, rychlé i pomalé úseky. Velikost zátěže je přizpůsobena kondici jednotlivých cvičenců. Celý program výuky je zaměřen na rozvoj kondice pro začátečníky i pokročilé. Speciální lekce jsou připraveny pro osoby s nízkou kondicí a s nadváhou, a také pro sportovce ve formě kondičních tréninků.

Z = lekce POUZE pro začátečníky, kteří neznají techniku jízdy na stacionárním kole a kteří mají malou a nebo žádnou kondici
MIX = lekce bez rozlišení výkonnosti (kondice), ale se znalostmi techniky jízdy na stacionárním kole
P = lekce pro pokročilé v technice (alespoň rok jízdy), fyzicky zdatné a schopné pracovat v kondičním pásmu zatižení (tj. 70 - 90% TF max.). Doporučujeme absolvovat zátěžový test na tělovýchovném lékařství.
S FIT = FIT PROGRAM = lekce pro začátečníky s nízkou kondicí a nadbytečnou hmotností, práce se zatížením 60-70% TFmax, poradenská a konzultační činnost, rekondiční cvičení, lekce vhodná i pro začátečníky "na pohodu" a na návrat kondice
S FYZIO = FYZIO PROGRAM = lekce na rozvoj kondice a práce s vlastním tělem (30 minut kompenzačního a posilovacího cvičení + 60 minut indoorcycling ve středním zatížení).
VČA = volnočasové aktivity pro studenty a veřejnost (registrace přes on line rezervace, platba dle aktuálního ceníku).

S sebou na hodinu:

• ručník
  • láhev s pitím
  • zavřená obuv s pevnou podrážkou (je mozno i SPD)
  • Doporučujeme absolvovat zátěžový test na tělovýchovném lékařství. (www.cstl.cz)
Výukový program je doplněn o nabídku školení, seminářů, workshopů a kurzů.

Odborné vedení - lektoři:
Ing. Markéta Holá, e-mail: hola.marketa@gmail.com
Ing. Miroslav Kuruc, e-mail: m.kuruc@centrum.cz
Ing. Michal König, e-mail: michalkonig@seznam.cz
Ing. Lea Kovácsová, e-mail: lea.kovacsova@gmail.com
Marián Kovács, e-mail: kovacs@cesa.vutbr.cz
Ľuba Kovácsová, e-mail: kovacsova@cesa.vutbr.cz

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno