Kondiční atletika

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18 18 19 19 20
út

SAPPV - atletický stadion

Kondiční atletika je výsledkem transformace předmětu „Atletika“, který probíhal minulé semestry. Předmět bude vyučován celoročně ve venkovních prostorách. Předmět je určen pro začátečníky i pro zdatnější sportovce. Kondiční atletika bude zaměřena na rozvoj všech kondičních parametrů. Možnost realizace individuálního tréninkového plánu v rámci výuky.

Výuka probíhá po celý semestr venku. V případě nepříznivého počasí bude obsah jednotlivých hodin přizpůsoben povětrnostním podmínkám.

SPORTOVNÍ REPREZENTACE – zájemci o sportovní reprezentaci školy v systému vysokoškolských přeborů musí kontaktovat garanta sportu a mohou se zapojit do společné přípravy v hodinách pro pokročilé (P) nebo ve speciálně zaměřených hodinách s náborem na začátku semestru (V).

Osnova výuky:

1. BOZP, seznámení se s obsahem výuky, s podmínkami pro udělení zápočtu; ukázka modelové tréninkové jednotky.
  2. Vstupní testování vybraných kondičních parametrů.
  3. Běžecká ABC, nácvik techniky šlapavého způsobu běhu, rozvoj maximální rychlosti.
  4. Rovinky, nácvik techniky švihového způsobu běhu, intervaly.
  5. Rozvoj explozivní síly horních končetin a trupu s pomocí medicinbalů – odhodové cvičení.
  6. Rozvoj explozivní síly dolních končetin – odrazové cvičení.
  7. Rozvoj agility – rychlé změny směru a frekvence horních i dolních končetin.
  8. Rozvoj vytrvalostních schopností pomocí intervalových metod.
  9. Pokročilé metody rozvoje maximální a akcelerační běžecké rychlosti (rezistenční, asistenční, kontrastní).
  10. Rozvoj vytrvalostních schopností pomocí souvislých metod.
  11. HIIT (vysoko intenzivní intervalový trénink) v atletice.
  12. Výstupní testování vybraných kondičních parametrů. Modelová tréninková jednotka; zápočet.

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno