Rozvrhy sportů

Snowboard

Garant:

Aktuality:

Upozornění: z důvodu zahraniční stáže vyučující bude výuka zahájena 25.9.2018

9 10 10 11 11 12 12 13 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18
po
út kondiční trénink, zahájení výuky 25.9.
st
čt
so
ne
 
SAPPV - atletický stadion

Anotace:

Zájemci o snowboarding se mohou po celou dobu studia realizovat v semestrální výuce prostřednictvím kondičních tréninků a na zimním kurzu „Snowboarding, splitboarding, sněžnice a běžky“ nebo absolvovat kurz „Instruktor snowboardingu“. Dále je možné se zúčastnit podzimního vysokohorského tréninkového kempu v ČR zaměřeného na kondiční přípravu sportovců všech odvětví (info garant), letních cyklistických kurzů v ČR: zaměřených na ježdění na horském kole v terénu v oblastech, kde jsou lezecké terény s možností boulderingu (info garant). 
 
SPORTOVNÍ REPREZENTACE – zájemci o sportovní reprezentaci školy v systému vysokoškolských přeborů musí kontaktovat garanta sportu a mohou se zapojit do společné přípravy v hodinách pro pokročilé (P) nebo ve speciálně zaměřených hodinách s náborem na začátku semestru (V).
Každoročně se účastníme akademického mistrovství ve snowboardingu, kde také pomáháme s přípravou tratí.
 
Organizujeme školení/kurzy pro instruktory a cvičitele snowboardingu (info garant).

Celoroční kondiční příprava. Formou nejrůznějších sportovních aktivit je cílem vybudovat a udržet si stabilní sportovní formu po celý rok. Vhodné i pro sportovce z jiných sportovních odvětví. Trénink není zaměřen na výkon, ale spíše nenásilnou hravou formou se snažíme tvořit kvalitní základ pro jakoukoliv sportovní činnost. Je možností vyzkoušet různé aktivity i z jiných sportovních odvětví. Díky skrytým prvkům teambuildingu a skvělé partě studentů není potřeba se obávat, pokud něco nebudete perfektně zvládat. Jde především o radost ze samotného pohybu.

Oblečení na ven a obuv na běhání. Výuka probíhá v prostoru atletického stadionu na hřišti pro míčové hry, možnost využití běžeckého oválu. Za nepříznivých povětrnostních podmínek je nutné mít vhodné oblečení. Výuka bude probíhat pouze venku, v případě velkého deště je možná náhradní výuka v posilovně Machina, v tom případě je nutná obuv do tělocvičny a ručník. Náhradní výuka formou TRX je možná jen od 18.00 – 18.30. Vše si upřesníme na začátku semestru 

Obsah výuky:

Kondiční trénink v tělocvičně zahrnuje především pravidelný kruhový trénink s dostupným sportovním nářadím a náčiním (lavičky, medicimbaly, velké míče, balanční plošiny, švihadla, žíněnky, overbally) nebo kruhový trénink s vlastním tělem (několik variant). Zařazeny jsou také různé netradiční hry rozvíjející koordinaci, reakci, rychlost, obratnost, vytrvalost a sílu. Kondiční trénink venku je zaměřen především na všeobecnou kondici. Prostřednictvím her (míčových i netradičních) a běžeckých cvičení je rozvíjena hlavně aerobní a anaerobní vytrvalost.

 

TURNAJE A AKCE - Vánoční hry, Den sportu, aj. (vhodné pro náhradu zameškané výuky)

KURZY - nadstavbová aktivita ve spolupráci s VSK VUT Brno

 

 

 

 

Akce

Katalogové listy